Podmínky účasti na víkendové akci pro děti

Dobrý den.

Chceme pořádat výtvarné víkendové akce pro děti cca ve věku 6-12 let.

Jsou nějaké zákonné podmínky účasti a nutné náležitosti souhlasů rodičů s účastí dětí na akci? Akce by byly o víkendu cca od 12 do 16ti hodin, v budově sborového domu.

Děkuji.

Odpověď:

15.05.2023

Dobrý den,

detailní nastavení podmínek účasti je v rukou pořadatele konkrétní akce.

Pokud nebudete dětem na akci poskytovat jídlo, případně se děti občerství z vlastních donesených zdrojů, bude vše poměrně jednoduché. Stačí jednoduchý souhlas rodičů s účastí na dané akci.

V souhlasu by mělo být uvedeno, že rodiče s účastí dítěte na akci souhlasí. Že jsou srozuměni s tím, že jde o akci volnočasovou, pořádanou na dobrovolnické bázi, na které bude sice zajištěn dohled dospělé osoby, nikoli však kvalifikovaný pedagogický dozor, a nebude přítomen ani zdravotník. Dále by na souhlasu měl být kontakt na rodiče a informace, kdo dítě po akci vyzvedne, či zda může dítě odejít i samo a rodič v takovém případě přebírá okamžikem skončení akce za dítě odpovědnost.

Pokud budete na akci podávat drobné občerstvení připravené třeba členkami sboru, měl by text souhlasu obsahovat i tuto informaci a žádost, aby rodiče uvedli případné alergie svého dítěte.

S pozdravem
Mgr. Kateřina Vítová
NIPOS

Čtěte dál

PředchozíDalší