Kvalifikační dohoda

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pracuji na pracovní smlouvu u příspěvkové organizace, kde mám platnost smlouvy na dobu určitou do prosince 2023 a současně mám sepsanou Kvalifikační dohodu na doplnění vzdělání nutné k pracovní pozici, kterou mám v pracovní smlouvě.

Kvalifikační dohodou jsem se zavázala na dobu do 31. 3. 2025, protože mi vzdělání zaměstnavatel uhradil v plné výši.

Jde mi o to, že pokud mi pracovní smlouva končí koncem roku a kvalifikační dohoda až v březnu 2025, budu muset hradit část nákladů na kvalifikaci? V kvalifikační dohodě mám totiž závazek, že když odejdu sama dohodou nebo podám výpověď, musím uhradit poměrnou část zaplaceného vzdělání.

Děkuji moc za odpověď.

Odpověď:

15.08.2023

Dobrý den,

pokud s Vámi zaměstnavatel neprodlouží smlouvu, Váš pracovní poměr skončí uplynutím doby trvání pracovní smlouvy. Pokud s Vámi zaměstnavatel žádnou další smlouvu neuzavře, pracovněprávní vztah s tímto konkrétním zaměstnavatelem skončí.

Vy však nejste povinna platit nic z uvedené kvalifikační dohody, jelikož pracovní poměr nebyl ukončen z Vaší vůle, ale uplynutím doby sjednaného trvání pracovního poměru. Je samozřejmě v zájmu zaměstnavatele Vás i nadále zaměstnat, když zaplatil patrně nemalý obnos za Vaše vzdělání, ale nikdo mu to nemůže přikázat.

S pozdravem
Mgr. Kateřina Vítová
NIPOS

Čtěte dál

PředchozíDalší